b B D U


  Jana Kothánková
LOVY FOTOAPARÁTEM


FAUNA
FLORA
HMYZ
PAMÁTKY
PORTRÉTY
EXPERIMENTY
KRAJINY
OSTATNÍ
ZOO ZAHRADY
VODOPÁDY-PEŘEJE

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

 
janiko.cz


Když ve 40. letech 19. století William Henry Fox Talbot sestavil první fotoaparát,určitě netušil jak se fotografování bude dál vyvíjet.


Z prvních neforemných krabic vznikaly nové menší přístroje, vhodné pro fanoušky a amatéry.Jeden takový starý skvost máme doma po předcích.
     
 
    
Můj první foťák byl Pionýr.Fotila jsem s ním jako školačka. Neuměl nic jiného než cvak, ale fotky z něj jsou krásné vzpomínky.
    


Další fotoaparát byla velmi známá Smena .K němu už patřil i blesk.S tím jsme fotili naše děti. Koupili jsme zvětšovák,tank a další potřebné věci . Bylo to zábavné,vyvolávalo se v koupelně,fotky se máchaly ve vaně ,sušily se na leštičce a alba se plnila jedna radost.


Po Smeně přišel první Canon již na barevné fotky.Zvětšovák se přesunul na půdu a cvakalo se dál. Stávalo se že se film nepovedl a některé momenty byly nenávratně ztraceny.


A pak přišla éra digitálů.Zůstala jsem věrná značce Canon a za tři roky vystřídala čtyři typy.Canon PowerShot 510,dále pak PowerShot S3 IS po něm S5 IS.Nyní fotím převážně Canon PowerShot SX10 IS.Snažím se fotit i zrcadlem Canon350D.

Fotografování mě velice baví.Kolikrát člověk vidí věci, kterých by si jinak nevšiml.Na stránkách mám různá alba fotek.Zde ve Fotogalerii bych chtěla ukazovat to,co si myslím, že je dle mého pohledu snad opravdu dobré.Uvítám případné rady i kritiku.
A tak Vás zvu na návštěvu.

Janiko..Jana Kothánková