HNĚVKOVICE/VLTAVA-VÝPRAVA PRVNÍ 5.05.2009

Další letošní výprava nebyla nijak dopředu plánovaná.Shodou okolností jsme s Rubusem měli mezi svátky nastejno dovolenou.Já se rozhodl využít týden ke každodennímu rybaření a naplnit si tak udírnu.Řeku mám takřka za chalupou.Zaradoval jsem se, když Rubus oznámil svůj příjezd ač to má hodně z ruky.Jako vždy jsem byl u vody první. V šest hodin pleskl první nához o hladinu řeky jenž byla jak zrcadlo.Pomalu to začalo brát.Pár cejnů a karas.

Kapr pořád nikde.Chtěl jsem ho ulovit, než v osm dorazí Rubus s Janiko.Nezadařilo se.Až s jejich příjezdem začali kapři ožívat.Ani jim nevadilo,že mi Rubus přehodil pruty.(vlastně jako vždycky).První vlaštovkou byl kapřík 40cm a chvilku po něm zdolávám dalšího 45cm.


Nahazuji Rubusovi a Janiko pruty raději sám.Jsme vedle sebe dost na těsno a stromy nízko nad námi, nedávají tolik manipulačního prostoru co by ti dva potřebovali.Pípání hlásičů dává najevo přítomnost cejnů.Náhle dlouhý souvislý
ton, Rubus přiskakuje a zasekává.Po chvilce zápolení končí v podběráku kapr 58cm.


Záběru se dočkává i Janiko a opět kapřík 40 cm. Blíží se poledne a záběry utichají.Nahazuji svůj prut co nejdál, doufaje v úspěch.Zadařilo se.Ječící brzda navijáku svědčí o kapřím záběru.Zasekávám a přitahuji.Jak se dalo předpokládat, kapr se zamotal do mého druhého prutu. Tak táhnu s kaprem i krmítko druhého prutu.Aby to nebylo až tak snadné, několik metrů od břehu se volné krmítko zachytává do kořenů na dně.Dokážu kapra ještě kus popotáhnout avšak dva metry od břehu už s kaprem nejde již blíže hnout.Druhé krmítko drží a drží.Ještě že jsem měl sebou svůj nový dlouhý podběrák(od Rubuska k  vánocům, nemohl se na ten můj přelomený jenž mám už deset let,dívat).Ač byl dlouhý, pořád kousek chyběl.Rubus neváhal a využil pařezu a svých gymnastických schopností k podebrání ryby. Podařilo se. Máme ho. Kapr 45cm.


Pak až do odjezdu chytáme jen cejny.V poledne se loučíme s vodou a těšíme se jak si to za dva dny zopakujeme.To by bylo aby jsme tu udírnu nenaplnili.


nasbírané poznatky:

nepodceňovat Rubusovo akrobatické schopnosti a pořád ještě neumí  nahazovat

lovci: 

jarka.mr s  Mikinkou

Rubus (Zdenek Krčín z Klouba) s chotí Janiko a  Bettynkou

uloveno:

1 karas: 43cm

19 cejnů

5 kaprů: 2x40cm,2x45cm,58cm

autor článku : jarka.mr 

fotodokumentace : Janiko

 

 

pro janiko vytváří  jarka.mr